تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ سه شنبه، 25 تیر، 1398

تبلیغات

راهنمای رستوران های گیلان

shekamsalam.com شکم سلام، اولین مرجع نقد و معرفی رستوران‌های گیلان

دفتر مطالعات مبارزات اسلامي گيلان
هیأت محبین الرضا

آخرین مقالات
اربعین حسینی ؛ فرصتی جهانی!دکتر ید اله ازرمی
مقام و نقش پدر در خانوادهحاج خسرو قربانی
اوراق وقف، صدقه جاریهمحسن فرحی
مسیر علم از کوه‌های سیاهکل تا قلب دانشگاهمریم مرادخانی
گفتگو با رضا ثقتی ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشتگیلان امروز
حافظ طبیعت گیلان باشیمدکتر ید الله آزرمی
سرانه فضای سبز ما گیلانیان چند؟ محمد حسین رحمت زاده
نظری بر دو مرجع تولیدکننده قدرت در ایراندکتر مظفر نامدار
ضرورت تحول در نظام برنامه ریزی فرهنگی استانی ید اله آزرمی سه ساری
تاملی بر دهه محرمدکتر ید الله آزرمی

ارتباط با ما
*نام:
ایمیل:
به:
*متن:
آرشیو مقالات
مقالات سیاسیبررسی سیاسی
مقالات فرهنگیفرهنـــگ گــیلان
مقالات اقتصادیاقتصـــاد گــیلان
مقالات اجتماعیجامعه شناسی گیلان
پخش زنده باران
 قای اوباما تهدید نظامی مخالف منشور ملل متحد است
قای اوباما تهدید نظامی مخالف بند4ماده 2منشور ملل متحد است
مقدمه: آقای باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در چند هفته گذشته چندین بار جمهوری اسلامی ایران را با گفتن این کلمه که همه گزینه ها روی میز است حتی گزینه نظامی تهدید به جنگ درواقع نموده است و سوال اینجانب این است که جایگاه اینگونه سخن گفتن توسط رئیس جمهور کشوری که خود عضو سازمان ملل متحد است برعلیه کشور دیگر عضو سازمان ملل متحد آیا برخلاف منشور سازمان ملل متحد نیست؟موارد زیر در پاسخ به سوال مطرح شده به شرح زیر تقدیم خوانندگان عزیز می گردد.
 چرا جامعه جهانی به آمریکا اعتماد ندارد؟
بنام پروردگاری که کوبنده ی ستمگران است

 امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی: وقتی فرستاده ی شاه نزد من آمد که با آمریکا مخالفت نکنید و هر چه می خواهید حتی علیه شخص شاه بگویید و به آمریکا و اسرائیل چیزی نگوئید جواب دادیم: ....
 بازگشت دوباره حماس به مسیر مقاومت
این روزها، تحلیل های فراوانی پیرامون چرایی اتفاقات اخیر مصر به ویژه عملکرد سراسر انتقاد «اخوان المسلمین» و آینده آن ارائه می شود؛ آیا فضای مصر به دوران مبارک باز می گردد؟ چه بر سر اخوان المسلمین خواهد آمد؟ چه آینده ای در انتظار حکومت های اخوانی کشورهای منطقه است و مباحث مختلف دیگری که در جای خود، قابل دقت و بررسی است.
 محبوبترین و مظلومترین روحانی رشت
هر وقت خواستم یک روحانی متدین، انقلابی، ماندگارو اصولی را دراین شهر مثال بزنم ، نام حجة الاسلام احمد زاده از درخشش بیشتری برخوردار بود.
تبعیت او از امام خمینی(رحمت الله علیه)مبارزاتش علیه شاه وهمکاری اش در شکل گیری انقلاب ....
 ماهیت تشکیلاتی حزب الله

سؤالی که امروزه در ذهن و زبان تعدادی از متفکران اسلامی مطرح است اینکه بالأخره نسبت تعهد با تخصص در چه فرایندی باید به تعادل برسد؟ تناسب کار تشکیلاتی و حزبی با خدمت¬رسانی در نظام اسلامی چیست؟ نسبت دین و تحزّب را چگونه باید تبیین کرد؟ آیا اسلام کار حزبی -که عملی عقلایی و ضرورتی اجتماعی است- را به طور مطلق امضاء کرده یا راه دیگری فراروی متفکرین مسلمان گذاشته است. پاسخ به پرسش¬هایی از این دست با بازخوانی مبانی دینی و بررسی عملکرد تشکل¬ها و احزاب اسلامی قابل پیگیری است.
 شاخص‌های نامزد اصلح برای ریاست جمهوری یازدهم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در طول ۲۴ سال اخیر همواره به اقتضای جایگاه رهبری جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی‌های ایام منتهی به انتخابات، شاخص‌هایی را برای شناخت نامزد اصلح، برای مردم بیان می‌کنند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR ....
  از جوان تا پیر کاندیدای ریاست جمهوری
در مورخه 21/2/92 پس از 5 روز ثبت نام از متقاضیان ریاست جمهوری با ثبت نام 686 نفر در ساعت 18 روز یکشنبه به پایان رسید و آنچه بیش از همه اینجانب را به تعجب واداشت تعداد متقاضیان برای ریاست بر قوه مجریه بود که موارد زیر جهت مزید اطلاع خوانندگان عزیز تقدیم میگردد..
 حکمت حضور در لحظه ها
به نام خدا

از دیر باز هرگاه به زندگی سیاسی ام می نگرم ،در برابر کسانی که موجب رشد و تعالی ام شده اند سر تعظیم فرود آورده و خداوند را به خاطر اینهمه نعمت  می ستایم و برای بزرگان انقلاب و نظام اسلامی دعا می کنم.

از آغازین ....
 از ماست که بر ماست
این روزها با اغاز فعالیت های انتخابی شوراهای اسلامی شهر و روستا و خصوصا پس از قضایای شورای شهر رشت در همه محافل و مجالس با سوالاتی از این قبیل مواجه می شویم که چرا (کلان) شهر رشت نباید یک شورای اسلامی قوی و مقتدر و کارآمد داشته ....
 ضربه آل احمد بر پیکر روشنفکری بیمار
درباره جلال آل احمد نوشتن دشوار است آنهم از جانب کسی که خود احاطه ای بر آثار و افکار او ندارد.با اینهمه از  مطالعه جسته و گریخته مکتوبات او  می شود درسهائی گرفت و چیزهائی آموخت. آل احمد نویسنده ای زبردست و توانا و البته صاحب ....
 آیا نمایندگان مجلس دارای مصونیت قضائی هستند؟
وقتی قانون اساسی در مورد مقام رهبری که عالیترین مقام کشور است با این روشنی و صراحت اصل تساوی در برابر قانون را بیان میکند، به یقین در موارد دیگر سایر افراد در هر جایگاه، مقام و منصبی باشند نمی توانند قاعده ای بر خلاف اصل تساوی در برابر قانون اعمال کنند.
 پس از انتخابات!
میدوارم اصل تفکیک بر اساس اصل پنجاه و هفتم قانون اساسی که همان اصل تفکیک قواست نیز مورد توجه عزیزان قرار گیرد. بر همین اساس نیز نیرو و توان نمایندگان محترم صرف عزل و نصب ها نشود،به جای عزل و نصب ها، نظارت دستگاه ها وسایر قوا که از وظایف اصلی نمایندگان محترم است به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
 کدام دو نفربه مجلس راه خواهند یافت؟
تبلیغات و رقابت در انتخابات باید بیانگر توانایی و ارائه برنامه ها برای جلب نظر مردم باشد نه آنکه با وعده وعیدهای بی خودی و ازهمه بدتر زیر سؤال بردن خدمات نظام در بیش از سه دهۀ گذشته همراه باشد
 اتحاد مردم و مسئولان نظام مایه تثبیت حقوق هسته ای ایران
با گذشت پیش از یک دهه از کش مکش های سیاسی در پرونده صلح آمیز هسته ای ایران با کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم بین الملل باعث اعتراف غرب به حق ایران در استفاده از برنامه هسته ای صلح آمیز گردید
 سپاه حاصل تیز بینی و هوش بالای حضرت امام
سردار هامون محمدی فرمانده سپاه قدس گیلان در آستانه دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نشریه سپاه خبر با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و با تبریک 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به چگونگی تشکیل سپاه پاسداران پرداخت.
 پس از انتخابات
تجربه سه دهه انتخابات گذشته نشان می دهد که هیچ نماینده ای نتوانسته با اتکاء به توانایی و ظرفیت یک جناح و یا یک جریان فعال در شهر به موفقیت کامل برسد. طراحی سیاست ها و راهبردهای عملی و علمی به منظور حل مسائل و مشکلات موکلین، به ارتقاء قدررت تحمل پذیری و فرصت سازی برای همه جریانات موثر و فعال شهر وابسته است.
 رد صلاحیت شدگان چه می‌کنند؟!
نتیجه اینکه به فرموده مقام معظم رهبری «جمهوری اسلامی با کسی شوخی ندارد» و «افرادی باید به مرکز مبارزه با فساد راه یابند که اولا خود صاف و سالم باشند و ثانیا توان مقابله و مبارزه را داشته باشند» و ثالثا در میانه راه از مسیر منحرف نشوند که کسانی که در میانه راه از مسیر حق منحرف گردند عذابی الیم از برای آنان خواهد بود؛ به هر صورت «اگر افرادی هم تایید نشدند، وقتی مقام مسئولی مثل شورای نگهبان که مورد تایید است آن را اعلام کرد، همه باید بپذیرند.»
 یک طرح و چند پرسش
چندی پیش از مجلس ما سر و صدائی بلند شد مبنی بر اینکه نمایندگان مجلس حداقل سطح سواد برای کاندیداتوری را ارتقاء داده و از لیسانس به فوق لیسانس رسانده اند. خبر در نگاه اول اینگونه توجیه شد که در کشوری که اینهمه از نظر علمی پیشرفته ....
 عملیات کربلای ۵ و انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی
دشمنان قسم خورده این ملت در سال ۶۴ و پس از شکست های پی در پی بعثیان در جنگ با رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد حق علیه باطل متوجه شدند که عراق در معرض اضمحلال است و عزم خود را جزم کردند تا با تمام قوا به یاری صدام بشتابند. این مساله سبب شد تا به یک باره انواع تجهیزات پیشرفته نظامی از موشک های دوربرد گرفته تا هواپیماهای میراژ فرانسوی و انواع ادوات زرهی و... به سمت عراق سرازیر شود و در اختیار نیروهای صدام قرار گیرد.
 تعهدات انتخاباتی
پیشنهاد می شود کاندیداهای احتمالی تعهدات زیر را مد نظر و نصب العین قرار دهند و...

جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان