تبليغاتX
اخبار گیلان / Guilan News Agency/ پنجشنبه، 31 مرداد، 1398


چهارشنبه 2 تیر 1389 00:06:51    تعداد بازديد: 4223    شناسه خبر: 3600    بخش: اجتماعی  نسخه چاپي
خرمکوه؛ بیست سال بعد از زمین لرزه سال 69 + عکس
20سال از زلزله تأسف بار سال 69 می گذرد ولی زخم های آن هنوز تازه است...


مطلب پیش رو را یکی از خوانندگان گیلان نیوز درباره روستای خرمکوه برای مان ارسال کرده است:

هنوز آوار و مخروبه های زلزله در کنار مردم روستای خرمکوه در عمارلوی شهرستان رودبار می باشد.هنوز مردم آب آشامیدنی،کشاورزی ندارند و با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و آن ها که می توانند فرار را بر قرار ترجیح می دهند.

بیست سال از زلزله 69 می گذرد اما انگار همین دیروز بود که ستاد اسکان موقت منازل موقتی یا به اصطلاح زگالی را ساخته و تحویل مردم دادند و قرار شد برای ساختن خانه های دائمی اقدام کنند اما رفتند که رفتند و دیگر پشت سرشان را هم نگاه نکردند.

مردم روستای خرمکوه و ده ها روستای دیگر ماندند با مشکلات خود.

امروز هم مسئولین کنونی وعده ی اجرای طرح هادی را می دهند.طرحی که اجرای آن را منوط به عقب نشینی مردم از خانه های فعلی کرده اند.با اجرای عقب نشینی دیگر هیچ خانه ای برای مردم روستا نمی ماند.البته این طرح مزایای زیادی دارد ولی طرح به طور کامل باید اجرا شود و مجری هم باید تمام تبعاتش را قبول کند.امروز علاوه بر مشکل آب و مخروبه های زلزله مشکلات دیگری مثل رها بودن فاضلاب در سطح روستا هم گریبانگیر مردم است.

امید است با اجرای طرح هادی مشکلات دیگر هم از جلوی پای مردم روستای خرمکوه برداشته شود.

حمید
تصاوير ديگر :
       

نظرات خوانندگان در مورد اين خبر
کامران طاعتی  
از مسئولین میخوام درمورد آب آشامیدنی روستای خرمکوه بیشتر توجه کنند.باتشکر

م.غلامی  
امیدواریم مسئولین محترم به مشکلات مردم روستاهانیز توجهات ویژه ای نمایند.

m.z  
فکرکنم کسی نمیخواد کاری کنه.آهای آدم های ساده ی خرمکوه الکی لینک و عکس و مطلب وشعار ننویسید

باقری  
باسلام لطفاعکس های جدیدازخرمکوه اگه داریدبزاریدباتشکر

باقری  
لطف کنیدازروستاییانی که درتاریخ خرمکوه به خصوص درزلزله رودبارودرابادانی روستانقش داشتندنامی یادکنیدباتشکر

محسن احمدپور  
با سلام وتشکر از درج این گزارش ها
با همکاری و مساعدت همدیگر طرح هادی بسیار برای خرمکوه مفید میباشد پس در این زمان بر خود لازم میدانیم که با دهیار محترم همچنین شورا هماهنگی خوبی داشته باشیم چون بعد از زلزله ی 69 اکثر روستاهای منطقه ی فاراب از محل قبلی به محل جدید منتقل شدند و بافت روستا تغییر کرد ولی روستای خرمکوه بنا به دلایلی این فرصت طلایی را ازدست داد حالا که قراره طرح هادی اجرا شود همه با هم باید در این طرح همکاری لازم را داشته باشیم تا این طرح بخوبی اجرا شود.از شورا و دهیار محترم کمال تشکر را داریم که پیگیر مشکلات مردم هستند.

محسن احمدپور  
با سلام وتشکر از درج این گزارش ها
با همکاری و مساعدت همدیگر طرح هادی بسیار برای خرمکوه مفید میباشد پس در این زمان بر خود لازم میدانیم که با دهیار محترم همچنین شورا هماهنگی خوبی داشته باشیم چون بعد از زلزله ی 69 اکثر روستاهای منطقه ی فاراب از محل قبلی به محل جدید منتقل شدند و بافت روستا تغییر کرد ولی روستای خرمکوه بنا به دلایلی این فرصت طلایی را ازدست داد حالا که قراره طرح هادی اجرا شود همه با هم باید در این طرح همکاری لازم را داشته باشیم تا این طرح بخوبی اجرا شود.از شورا و دهیار محترم کمال تشکر را داریم که پیگیر مشکلات مردم هستند.

آشنا  
باسلام خدمت شما و اهالی محترم روستای محروم خرمکوه و ویه و کلیشم-لطف کنید در محل خودتان با اخلال گران و مانعین آبرسانی 3روستای منطقه طوری اطلاع رسانی و برخورد نمائیدکه این دنیا اینقدر ارزش ندارد که آخرت خود را بخاطر ان خراب میکنید و مانع آبرسانی منطقه میشوید و آب خلشکوه حدود 20سال به بیابان میرود و نسل های کنونی و اینده را از استفاده از آن محروم میکنید و این درحالی است که ساکنین3محل به انواع مختلف باهم خویشاوندید و در مراسم شادی و غم هم شرکت میکنید ولی حاضر به استفاده از آب خلشکو نمیشوید

ناشناس  
خانه از ÷ای بست ویران است

فرشاد ضميري  
باسلام درمورد اقاي اکبرزاده بيشتر مطلب بنويسيد

علی موسوی  
با سلام
از دولت خدمتگزار،مهرورز،عدالت گستر خواهش می کنیم،به داد مردم مستضعف برسند.مگر نمی خواهید شهرها خلوت شود؟راه حل نهایی آباد کردن روستاهاست و راه حل مقطعی و مسکن چیزهای دیگه مثل مشوق های خروج از تهران و شهرهای بزرگ.وقتی تمام امکانات در شهرهای بزرگ جمع می شود مردم دنبال امکانات راه می افتند و به شهرها می آیند.
خواهش می کنیم در روستاها طرح های عمرانی ایجاد کنید تا روستاها خالی نشوند.

نوروزی  
با سلام و احترام.آقای موذن عزیز و گرامی .با آمدن شما به شهرستان رودبار امید ما به حل مشکلات و معضلات این شهرستان زیاد شد.چرا مشکل آب روستای ویه،خرمکوه و کلیشم حل نمی شود.فقط وعده تشکیل جلسه در بخشداری داده می شود ولی کلیشمی ها شرکت نمی کنند آنها بلدند چگونه وقت کشی کننداین کار آنهاست.در 15-20 سال گذشته همیشه اینجوری برخورد کرده و نگذاشته اند کار پیش برود.آن ها با این شیوه موفق شده اند با نیروهای اجرایی رده بالا و نفوذی خود در مقامات شهرستا و استان گیلان تاثیر گذاشته و حرف خود را به کرسی بنشانند.چرا کسی برخورد جدی نمی کند؟کجاست امام جمعه محترم شهرستان رودبار که بگوید با کسانی که اخلال می کنند برخورد می شود؟

ع.همتی  
با سلام و تشکر از شما که مشکلات روستاها را به اطلاع مسئولین می رسانید.انشاءا...مسئولین محترم هم رسیدگی نمایند.
روستای خرمکوه یکی از روستاهایی است که محرومیت در آن بیداد می کند.
روستاي خرمکوه در منطقه عمارلو رودبار با تقديم 3 شهيد به انقلاب اسلامي بعد از گذشت 30 سال از انقلاب هنوز از امکانات ابتدايي محروم است و مردم اين روستا از محروميت رنج مي برند. 1-نداشتن آب شرب بهداشتي بنا بر آزمايش به عمل آمده توسط بهداشت شهرستان رودبار 2-کمبود آب کشاورزي باوجود چشمه ها ومنابع آبي در بالا دست روستا،که در صورت احداث سد خاکي (طرح شده در مجلس) روستا هاي ديگر هم از مشکل کم آبي رها مي شوند. 3- تصرف زمين ها و مراتع روستا (خلشکوه) توسط تني چند از اهالي روستاي کليشم به مدت چندين سال (ازسال1370)که هنوز هم ادامه داشته ،در حالي که از نظر قضايي تني چند از روستاييان کليشم محکوم به پرداخت خسارت به صاحبان زمين ها شده اند،و مصادره (خلشکوه خرمکوه و کليشم) به (خلشکوه کليشم). 4- ترميم و بازسازي نشدن امامزاده طاهر(س)روستاي خرمکوه .در صورت بازسازي امامزاده هاي منطقه و راه اندازي مناطق تفريحي وسياحتي، اين روستا از بن بست رهايي مي ابند. 5-اجرايي نشدن طرح هادي در روستا ،که سال ها از تصويب آن مي گذرد. 6-ساختمان هاي زگالي و موقتي زلزله که بعد ازگذشت 19 سال از وقوع زلزله هنوز در باره بازسازي آن ها اقدامي صورت نگرفته است،وآثار باقي مانده و مخروبه هاي زلزله در محل باقي مانده. 7- در بن بست قرار گرفتن محل با وجو د،قرار داشتن جاده 50 ساله خرمکوه به کليشم به بره سر يا ديلمان و غير قابل استفاده شدن آن. 8-نداشتن فضاي ورزشي. 9-مشکل حمل ونقل عمومي و گراني کرايه سواري به لوشان 10- تخريب حمام عمومي در زلزله و بازسازي نشدن آن 11-پوشش نداشتن شبکه استاني سيماي گيلان( باران) 12-خسارات همه ساله خشکسالي و سرمازدگي محصولات کشاورزي 13-نداشتن خانه عالم 14-نداشتن کتابخانه عمومي 15-نياز به تعمير و مرمت مسجد حضرت ابوالفضل 16-گازکشي به روستا از طريق خط لوله بره سر به کليشم در آينده 17-نداشتن گاردريل(حفاظ) جاده جيرنده به خرمکوه -که در سال 89 بیش از 5 وسیله نقلیه در این مسیر به دره سقوط کرده اند.

محمدرضا حسن پور  
مردمي كه در نهادهاي اجرايي كسي را ندارند حقشان اين نيست كه بيست سال با اين همه مشكلات دست و پنجه نرم كنند.به مسئولين بگوييد به مردم رسيدگي كنند .مسئولين در پيشگاه خداوند چه جوابي دارند؟

کامران قانع  
امام خمینی (ره)
این عنایت خدا بود که همه را به این آزادی و به این استقلال و به این مقام رسانده است . حالا ما عوض اینکه شکر نعمت خدا را بجا بیاوریم و برای خاطر خدا قیام کنیم و برای ملت کار بکنیم تمام هممان را صرف کنیم که این بیچاره هایی که توی این زاغه ها باز هم نشسته اند اینها را از اینجا بیرون بیاوریم جایی برایشان درست بکنیم آب و برق این مملکت را درست بکنیم خوب الان شما می دانید که در بعضی از جاها هیچ ندارند. هیچ . بعضی از جاهایی که دیروز یکی از آقایان که آمده بود از طرف بختیاری ها و آنجاها می گفت مردم همه اخلاص دارند اما هیچ ندارند. بعضی جاهاست هیچ ندارند. برای این « هیچ ندارها » یک فکری بکنید هی ننشینید دعوا بکنید هی هم دنبال این نروید که همان طوری که در طاغوت می کرد شهرها را خیلی مزین کنید و شهرها را خیلی بزرگ بکنید و همه هم دولت و همه بودجه مملکت خرج شهرها بشود و خرج شمال شهر بشود که باز همان طاغوتیها از آن استفاده بکنند. برای این پایین شهریها برای این بیچاره هاـ اسلام است حکومت اسلام است ـ برای اینها فکر بکنید. همتان را صرف این بکنید نه صرف اینکه دعوا کنید. « وقت » وقتی بنا شد که به دعوا بگذرد دیگر نمی رسد انسان مجال ندارد دیگر بنشیند یک کاری بکند یک طرحی بریزد برای این ملت برای این بیچاره ها.

سید تقی براری  
آقا از کجا می دانید این تصاویر جدید هستند؟مگر این روستا در کجای گیلان هست که هیچ مسئولی تا الان پیگیر مسائل آن جا نبوده؟؟

اسماعیل  
از استاندار محترم گیلان و ریس بنیاد مسکن گیلان خواهشمندیم به این موضوع رسیدگی کنند.واقعا حق این مردم بی گناه نیست که بیست سال در کنار آوار زلزله و مشکلات دیگر زندگی کنند!

ناشناس  
به جای نشان دادن تصاویر یک کاری برای مردم انجام بدهید

علی ابراهیمی(عمارلویی)  
با سلام و تشکر فراوان از درج این گزارش
ما هم زمان زلزله ساکن عمارلو بودیم . اما با بروز زلزله و مشکلات زیاد ماندن در روستا مشکل بود.به ناچار به شهر آمدیم.الان هم بعد از تحصیل شغلی هم دارم.به هیچ وجه کسی حاضر نمی شود به روستاهای عمارلو برگردد.هیچ امکاناتی در اون منطقه وجود ندارد.در عوض همه امکانات در شهر هست.فقط در مراسم ها و گاهی هواخوری به آن جا سر می زنیم.اگر دولت می خواهد جمعیت شهر ها را کم کند از این همه امکانات فقط چند در صد را به روستاهای دور اختصاص بدهد.با تشکر

حسین بابایی  
با سلام و تشکر از شما به خاط ر این گزارش و گزارش دیگری درباره جتده عمارلو نوشته اید.
خواستم به عرض برسانم که اکثر روستاهای عمارلو مشکا کم آبی دارند،به همین دلیل چون کشاورزی دیگر فایده ای ندارد مردم به شهرها مهاجرت می کنند.از مسئولین استانی خواهش می کنیم فکری به حال مردم مناطق دور و محروم نمایند.می شود با احداث سد و آبرسانی مشکلات را برطرف کرد.

محمد سلیمانی  
با سلام
واقعا جای تأسف دارد که بیست سال از زلزله سال 69 می گذرد هنوز آثار این زلزله مخرب در روستاهای عمارلو باقی مانده است.در سال ها قبل بنده در عمارلو خدمت می کردم و خوشحا بودم که الان دیگر به آن منطقه محروم نمی گویند.ما عمارلو را امروز به نام داماش،وسوسن چلچراغ می شناسیم.واقعا تلخ است که هنوز محرومیت در آن جا موج می زند.از دولت مهرورز و عدالت گستر انتظار بیشتر می رود.


نظرات شما در مورد اين خبر
نام شما : (اختياري)
آدرس ايميل : (اختياري)
نظر شما :


تبلیغات
خبرهای‌اخير‌اين‌بخش
تعیین شعب ویژه برای برخورد قضایی با متخلفین سوزاندن کاهتمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشندتصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستاراوجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلانزنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شددرمان بیماری ها با انگور سیاهراه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد
جديدترين عناوين
برگزاری نهمین نمایشگاه رایانه در گیلان تمام دانشگاه‌ها باید ماموریت‌گرا باشند تصاویر رژه خودروهای نظامی و انتظامی در بندر مرزی آستارا وجود 120 مدرسه نیمه تمام در گیلان برگزاری راهپیمایی ضدصهیونیستی در گیلان زنگ شکوفه‌های گیلان نواخته شد درمان بیماری ها با انگور سیاه راه اندازی مرکز نگهداری موقت بیماران اوتیسم در استان گیلان ساماندهی بانک اطلاعاتی نابینایان بهزیستی استان گیلان راه اندازی کلینیک تخصصی دیالیز در لنگرود پیکر افشین پرتو به خاک سپرده شد کشف محموله قاچاق چوب درختان جنگل های غرب گیلان در آستارا افزایش۳۰درصدی شهریه مهدهای کودک بهره برداری از بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر تا پایان سالجاری میراث فرهنگی گیلان اجازه تعرض به هیچ محوطه تاریخی را نمی‌دهد کشت دوم 90 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان کشته شدن 50 نفر در جاده‌های گیلان وجود 80 گونه درختی در جنگل‌های هیرکانی گیلان افزایش گرایش جمعیت ایران به استان‌های شمالی جذب نیروهای حق‌التدریسی پیش دبستانی مناسب با نیاز استان‌ها نیست هشدار مدیریت بحران گیلان نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر برگزاری دومین جشنواره « دریای دوستی کاسپین » در رشت گیلان نیازمند تاسیس آزمایشگاه نانوبیو تکنولوژی جریمه شدن پزشک جراح زیبایی در رشت کاهش 4تا 8 درجه‌ای دمای هوای گیلان پرورش راتون در 23 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان برگزاری یادواره نخستین شهید فناوری اطلاعات گیلان برگزاری نخستین جشنواره حصیر گیلان وجود 200 عامل سرطان در تنباکوی قلیان برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان
خبرهای‌برتر‌هفته